Менструальні чаші все частіше стають темою обговорень. Все більше жінок у світі замінюють ними класичні прокладки і тампони, хоча дехто все ще вагається через невідомість і нерозуміння цього засобу.
У цій експертній статті ти дізнаєшся, як користуватись менструальною чашею. А ще, чому все більше жінок у світі замінює ними класичні прокладки і тампони?
Що таке менструальна чаша?
Менструальна чаша — це спеціальний засіб для гігієни під час менструації. Виглядає вона як невеликий, гнучкий контейнер, схожий на силіконовий ковпачок, який вводять всередину піхви, де вона збирає менструальну кров. На відміну від тампонів чи прокладок, чаша не вбирає рідину, а лише накопичує її. Це робить її використання більш комфортним і тривалим. В Україні менструальні чаші поки не витіснили з ринку стандартні засоби жіночої гігієни, проте у Європі й США вони дуже популярні через екологічність, доступну вартість і зручність.
Чому все більше жінок обирають менструальні чаші
Справа у тому, що цей засіб має безліч переваг.
-
Менструальні чаші виготовляють з медичного силікону, латексу або термопластичного еластомеру — гіпоалергенних матеріалів, які забезпечують комфорт і безпеку. Вони не містять шкідливих хімічних елементів, штучних ароматизаторів і барвників, що робить їх безпечними навіть для жінок з чутливою шкірою або алергіків.
-
Менструальні чаші не порушують природний баланс мікрофлори піхви. На відміну від тампонів, які вбирають крім менструальної крові ще й природні виділення, викликаючи сухість і дискомфорт, чаші збирають лише кров, зберігаючи природний рівень вологості.
-
Їх можна використовувати протягом 8-12 годин, залежно від того наскільки рясні виділення. Це набагато довше, аніж з прокладками чи тампонами. Це знижує ризик появи подразнень або інфекцій, пов'язаних із тривалим контактом шкіри з вологими поверхнями.
-
Менструальні чаші є одним із найбільш екологічних засобів гігієни на сьогодні. Вони можуть використовуватися протягом кількох років, що значно зменшує кількість відходів, які зазвичай утворюються від використання одноразових прокладок і тампонів. За оцінками експертів, за все життя жінка використовує до 14 000 одноразових засобів гігієни. Якщо їх зважити, то вийде 180 кілограмів відходів від однієї жінки.
-
Менструальні чаші - економічніші, ніж прокладки і тампони. До прикладу, набір із двох чаш в середньому коштує близько 500 гривень. Під час циклу жінка в середньому використовує 3-4 прокладки. Вартість однієї складає приблизно 7 гривень. Тож в один місяць ви витрачаєте 140 гривень, а за рік набігає аж 1680 гривень. При правильному використанні 1 чаша за 500 прослугує вам 10 років. Вигода - очевидна.
Тобто вартість однієї менструальної чаші, якою можна користуватися десять років, коштує як три місяці користування прокладками.
Різновиди менструальних чаш
Менструальні чаші бувають різних форм, розмірів і твердості. Зазвичай чаші поділяють на малі та великі, що залежить від кількох чинників, таких як вік жінки, чи народжувала вона раніше, та інтенсивність менструальних виділень. Малі чаші підходять для жінок до 30 років, які не мають дітей, а великі — для старших жінок або тих, хто народжував.
На що звернути увагу при виборі?
Перш за все, варто звернути увагу на матеріал, з якого виготовлена чаша. Медичний силікон — найбільш поширений та безпечний вибір. Також важливо врахувати індивідуальні особливості вашого тіла: вік, рівень фізичної активності, анатомічні особливості та інтенсивність виділень. У Candor Place ти можеш знайти Менструальну чашу Femintimate Eve Cup New. Вона представлена у 3-х розмірах з об`ємом від 25 до 50 мл, і виготовлена зі 100% силікону абсолютно безпечного у використанні, м'якого та приємного на дотик.
Не менш важливий критерій — легкість введення і виймання чаші. Деякі чаші мають подовжені стрижні або кільця. Наприклад, Satisfyer Feel Confident Lila мають звужену догори чашу, яка полегшує введення. Міцне цільнолите кільце внизу допоможе легко її витягнути. Ці чаші відрізняються від інших не тільки зручним дизайном. Вони виготовлені з високоякісного медичного силікону, який є гіпоалергенним і приємним на дотик. У наборах йдуть дві чаші різних розмірів, що дозволяє обрати оптимальний варіант залежно від дня циклу.
У нашому інтим-шопі ти також можеш знайти Набір менструальних чаш Satisfyer Feel Secure Orange. Вони мають продуману форму для комфортного введення і легкого вилучення: а саме спеціальний плоский роздвоєний хвостик, який зручно захоплювати пальцями.
Як користуватися менструальною чашею
Менструальна чаша “як користуватися” - одне з найчастіших питань щодо цього засобу. Насправді все дуже просто. Розповідаємо.
Мийте руки: Перед використанням чаші обов'язково ретельно вимий руки водою з милом.
Стерилізація чаші: Перед першим використанням та після кожного менструального циклу чашу необхідно стерилізувати. Для цього досить прокип'ятити її в воді протягом 5-10 хвилин.
Як вводити:
-
Складання чаші: Склади чашу для введення. Є кілька способів введення, найпопулярніші з яких – "C-складка" або "Punch-Down". Для "C-складки" стисни чашу пальцями, щоб утворити букву "С". Для "Punch-Down" натисни на одну сторону чаші всередину, щоб вона згорнулася в менший розмір.
-
Введення: Введи складену чашу в піхву під кутом до спини. Всередині вона розкриється і приляже до стінок, створюючи вакуум.
-
Перевірка положення: Переконайся, що чаша повністю розкрилася. Для цього обережно проведи пальцем навколо основи чаші, щоб перевірити, чи немає “зморшок”. Чаша повинна бути комфортною і не відчуватися.
Не хвилюйся, якщо не вдасться з першого разу. Якщо хочеш, щоб точно все вийшло - можна потренувати введення та виймання у дні без менструації. А якщо виникли труднощі з однією моделлю, не бійся експериментувати з іншими варіантами. Жінки, які вже обрали менструальні чаші кажуть, що звикання може зайняти кілька циклів. Але відчуття після - того варті.
Щоб краще зрозуміти процес, знайди інструкцію до менструальної чаші, яка додається до придбаного засобу, і обов'язково ознайомся з нею перед використанням.
Як вийняти менструальну чашу?
Розслабся, гарно вимий руки, або оброби антисептиком. Після цього знайди комфортне положення для видалення чаші – це може бути сидіння на унітазі або стоячи з однією піднятою ногою.
Акуратно потягни за стебельце чаші, поки не дотягнешся до основи. Стисни основу чаші пальцями, щоб розірвати вакуум, і обережно витягни її, трохи нахиляючи, щоб уникнути проливання.
Як доглядати за чашею
Правильний догляд за менструальною чашею — ключ до її довговічності та твого здоров'я. Перед першим використанням чашу необхідно простерилізувати, прокип'ятивши її у воді протягом 5-10 хвилин. Після кожного використання чашу потрібно ретельно промити водою з милом (якщо немає можливості, то протерти вологою серветкою), а в кінці циклу знову простерилізувати перед зберіганням. Важливо зберігати її в чистому, сухому місці, бажано в спеціальному мішечку з тканини, який забезпечує вентиляцію.
Чому варто спробувати менструальну чашу
Менструальна чаша — це сучасне рішення, яке поєднує в собі комфорт, безпеку для здоров'я, екологічність та економію. У нашому інтим-шопі можна знайти не просто засоби гігієни, а менструальні чаші в наборі з косметичкою, що зроблять використання чаш не тільки більш комфортним, екологічним, а й ще й естетичним.
Якщо все ще вагаєшся і маєш запитання - ми завжди на зв'язку у нашому Instagram.